Kooperatifimiz

Kooperatifimiz

Biz Kimiz?

1973 yılında arıcı ailelerin oluşturmuş olduğu bir topluluk ile kurulmuştur. Gün geçtikçe artan üye sayısı, kooperatif bilinciyle ülkemizin bal merkezi olma yolunda büyük bir adım atmıştır. Kozan’dan, Çukurova’ya, Türkiye’ye ve dünyaya yayılan mucize lezzet yaklaşık 50 yıl önce kurumsal bir çatı altında birleşti ve “S.S. 745 Sayılı Kozan Bal Tarım Satış Kooperatifi” kuruldu ve bal ilk kez cam kavanoz ile tüketicisine ulaştırıldı.

Doğanın armağanı bu mucize besinin kalitesi, ISO 9001:2015 (Kalite Yönetim Sistemi) ve ISO 22000:2005 (Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi) standartları ile belgelendirilerek kontrol altına alındı.

Kooperatif Balı, 1500’e yakın arıcımız tarafından İç Anadolu ve Doğu Anadolu’nun yüksek yaylalarının zengin florasından derlenerek hazırlanmaktadır. Bünyemizde çalışan her biri alanında uzman takım arkadaşlarımız, gelişmiş teknolojiye sahip bal tesisimiz ve analiz laboratuvarımızla gıda politikalarına uygun çalışarak, kaliteden ödün vermeden ürettiğimiz ürünlerimizi tüketicimizle buluşması için çalışıyor.

Bizi farklı yapan nedir?

Kooperatif Balı
Belgeli ve Doğal

Belgeli ve Doğal

Doğadan bir armağan olarak gördüğümüz şifalı besin kaynağımız bal, ISO 9001:2015 (Kalite Yönetim Sistemi) ve ISO 22000:2005 (Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi) standartları ile belgelendirilerek kontrol altına alınmaktadır.

More
Kaliteli

Kaliteli

950 nektarlı ve polenli bitki çeşidi ile dünyanın en zengin florasına sahip yörelerden, yüksek rakımlı bölgelerden ürünlerimize yansıyan lezzetler, ürün çeşitliliğimize ve kalitesine katkı sağlamaktadır.

More
Uygun Fiyat

Uygun Fiyat

Türkiye’nin ilk kooperatif balı olarak; en büyük ilkemiz kaliteden ödün vermeden istikrarlı fiyat politikasıyla tüketicilerimizle ürünlerimizi buluşturmaktır.

More